Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 1 użytkownik
od 2006.03.30 było 124674 odwiedzających

Zaloguj się

Miło, że znów nas odwiedzasz! Witaj, Bolesław Idek
Start
Start Edytuj ( Public )
Dodał: Bolesław Idek   
czwartek, 13 kwietnia 2006

Opłaty skarbowe


Ostatni dokument wprowadzono 22 lutego 2007 roku:
      Wykaz Sołtysów Gminy Wydminy

powitanie

               centrumGmina Wydminy, obejmująca terytorium 23346 ha, leży we wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Swoim zasięgiem obejmuje 27 sołectw, w tym 36 wsi. Jest to gmina o typowym charakterze rolniczym. Jest bardzo atrakcyjna turystycznie, co wynika z ukształtowania środowiska przyrodniczego, na które ma wpływ duży udział lasów (35%), rozległa powierzchnia wód (1210 ha) i urozmaicona rzeźba terenu . Na obszarze gminy znajduje się 21 czystych jezior i stawów. Do największych z nich należy: Jezioro Gawlik o powierzchni 440 ha oraz Jezioro Wydmińskie.
Wydminy_z_powietrza.jpg
Jego powierzchnia jest równa 393,5 ha, z czego 57 ha przypada na malownicze wyspy. Jezioro ma 7,4 km długości, szerokość - 0,8 km, a głębokość - 9,8 m. Zaliczane jest do bardziej malowniczych ze względu na urozmaiconą linię brzegową oraz piękną wyspę przeznaczoną do zagospodarowania turystycznego.
        WydminyMalownicze tereny umożliwiają wędrówki piesze i rowerowe po istniejących szlakach turystycznych, lasy zachęcają do zbierania runa leśnego, zaś duża ilość czystych i cichych jezior do uprawiania turystyki, zwłaszcza wodnej (kajakarstwo, żeglarstwo) i wędkarstwa. Wiele kompleksów leśnych zaprasza do spacerów oraz zbierania runa leśnego. Urozmaicona polodowcowa rzeźba terenu umożliwia atrakcyjne wędrówki piesze na istniejących szlakach turystycznych.
           Gmina Wydminy zachęca też do zwiedzania licznych zabytków, takich jak: kościoły zbudowane w XVI wieku w Wydminach, Wnętrze kościołaOrłowie i Zelkach, zespoły dworsko-parkowe w Gawlikach Małych, Berkowie, Pamrach oraz osiemnastowieczna cegielnia w Rantach.
        W zakłace galeria można przekonać się o urokach naszej gminy - zapraszamy. Wszystkie te walory gminy zachęcają do propagowania i uprawiania wielu rodzajów turystyki, która może być wiodącym kierunkiem aktywizacji społeczno-gospodarczej całej społeczności.


Zmieniony ( czwartek, 22 lutego 2007 )
Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Gminy w Wydminach
Wykonanie BETAKOM